رهیار در یک نگاه

مجتمع آموزشی پسرانه رهیار (غیردولتی)، با هدف ایجاد محیطی سالم، با نشاط، علمی و منضبط، برای تحصیل دانش‌آموزان مستعد و با رویکردی نوآورانه و کارآفرینانه، توسط مرحوم حاج اکبر نظری در منطقه 5 تهران تأسیس و در سال 1380 به طور رسمی آغاز به کار نموده‌است.

مجتمع آموزشی پسرانه رهیار (غیر دولتی)، با هدف ایجاد محیطی سالم، با نشاط، علمی و منضبط، برای تحصیل دانش‌آموزان مستعد و با رویکردی نوآورانه و کارآفرینانه، توسط مرحوم حاج اکبر نظری در منطقه 5 تهران تاسیس و در سال 1380 به طور رسمی آغاز به کار نموده‌است.
مجتمع آموزشی رهیار با بیش از 10.000 متر زیربنا در چندین شعبه، دارای حدودا 1400 دانش‌آموز در مقاطع  آموزشی پیش‌دبستان، دبستان، متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم فعال می‌باشد. این مجتمع طی سال‌های گذشته با تمرکز بر تحقق اهداف آموزش و پرورش قرن بیست و یکم:


*یادگیری برای دانستن     *یادگیری برای توانستن     *یادگیری برای زیستن     *یادگیری برای باهم زیستن


تلاش نموده‌است تا با طراحی و استقرار یک مدل نوین مدیریتی، الگویی موفق از آموزش و پرورش نوین، علمی و فناورانه را ارائه نماید. 


مجتمع آموزشی رهیار، با انتخاب استاندارد ISO 9001:2015 به عنوان الگوی سیستم مدیریت کیفیت خود و دریافت گواهینامه و التزام به برآورده‌سازی الزامات آن، تلاش می‌کند بستری را برای دستیابی به اهداف خود ایجاد نماید.

 

اهم فعالیت‌های آموزشی 
• تشکیل دپارتمان‌های درسی به منظور ایجاد پیوستار منطقی بین دروس در دوره‌های تحصیلی ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم
• برگزاری کلاس‌های تکمیلی و مهارتی و فوق‌برنامه نظیر هنر و خلاقیت، خوشنویسی، موسیقی، تئاتر، رایانه، کلاس‌های ویژه ریاضی کانگورو و پروژه‌های بین‌المللی دانش‌آموزی
• به کارگیری معلمان در نقش معلم کلاس در پایه‌های تحصیلی اول تا چهارم دبستان برای ایجاد کلاس کیفی (استفاده از بازی در کلاس درس، برگزاری نشست‌های هفتگی کلاسی با دانش‌آموزان، انجام فعالیت آغازین صبحگاهی و ...) 
• برگزاری نشست‌های تخصصی با معلمان به منظور هم‌افزایی و افزایش کیفیت آموزشی و همچنین ایجاد محیط کیفی در کلاس و مدرسه در واحدهای مختلف رهیار
• برگزاری کلاس‌های تخصصی برای دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم تحت عنوان پیشرو و کنکور
• آموزش تخصصی چهار مهارت زبان انگلیسی در تمام دوره‌های تحصیلی
• برگزاری اردوهای علمی– مطالعاتی دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی و ایام نوروز در پایه دوازدهم
• تولید مجموعه تمرینات رهیار به منظور ارتقای کیفیت آموزشی و استفاده در کلاس‌های مباحثه

معرفی شعبه‌های مجتمع آموزشی رهیار
پیش‌دبستان رهیار:

  • تأسیس: سال 1392

آموزش مهارت‌های شش‌گانه:
مهارت‌های شناختی، مهارت‌های حسی حرکتی، مهارت‌های ارتباطی اجتماعی، مهارت‌های کلامی، مهارت‌های فراشناختی، مهارت‌های خودیاری
فعالیت‌های فوق‌برنامه آموزشی:
 آموزش زبان انگلیسی، ژیمناستیک، موسیقی، کلاس‌های بحث و گفتگو، کاردستی، زبان‌آموزی، مفاهیم ریاضی و علوم، خلاقیت، تفکر خلاق مهارت‌های زندگی، کارگاه شادی، بازی در فضای باز، جشن‌هاو مراسم‌ها، اردو، کاردستی، شعر و سرود
دبستان رهیار(شعبه عدل) :

  • تأسیس: سال 1391

دارای 12 کلاس درسی و مرکز یادگیری مجهز، کارگاه هنر و خلاقیت، کتابخانه، سایت رایانه، کارگاه موسیقی
متوسطه دوره دوم رهیار (شعبه رفسنجان):

  • تأسیس: 1395

دارای 5 کلاس درسی با فضای آموزش مناسب و بانشاط و فضای کتابخانه و آزمایشگاه مجهز 


اخبار مجتمع آموزشی رهیار رهیار معرفی رهیار

نظرات


Top