دبستان رهیار

معرفی دبستان رهیار

ما در دبستان رهیار بر این باور هستیم که فرزندانمان شایسته حضور در دبستانی با فضای آموزشی و امکانات متعدد هستند که بتوانند روند رشد جسمانی و ذهنی خود را به خوبی طی نمایند. فرزندانی که آینده‌سازان جامعه ما هستند و امید ما برای دستیابی به جامعه‌ای بهتر محسوب می‌شوند.

دبستان رهیار

فضاهای موجود در دبستان رهیار شعبه پونک

کتابخانه مدرسه

کتابخانه

از ابتدا معتقد بودیم که اگر دانش آموزان خود را به سمت کتاب‌خوانی هدفمند سوق دهیم، می‌توانیم روند رشد آنان را با بهترین کیفیت مشاهده کنیم. در روزگاری که فضای مجازی، بخش مهمی از زندگی فرزندان ما شده‌اند، کتاب‌خوانی مهجورتر از گذشته است و ما وظیفه داریم نگاهی متفاوت به این امر بسیار ارزشمند داشته باشیم. دبستان رهیار، با آگاهی از امر مهم کتاب‌خوانی، فضای کتابخانه‌ای بزرگ، باکیفیت و ارزشمند را برای دانش آموزان فراهم آورده است. دانش آموزان عزیز می‌توانند متناسب باسلیقه خود، در میان کتاب‌هایی که تماماً متناسب با سن آنان انتخاب شده است، قدم بزنند و آن کتابی را که مدنظر دارند، انتخاب نمایند. کتاب‌های کتابخانه دبستان رهیار در حوزه‌های داستانی، علمی، تخیلی، آموزشی و... است و می‌تواند نیاز و خواست هر دانش‌آموزی را برطرف نماید.

پایه شش رهیار

فضای جدای پایه ششم

دانش آموزان ما باید بتوانند در آرامش درس بخوانند، زنگ‌های استراحت خود را بی‌دغدغه پشت سر بگذارند تا برای کلاس بعدی آماده شوند و به‌طور کل امنیت و آرامش را در مدرسه احساس کنند. برایمان آشکار است که دانش آموزان پایه ششم با توجه به رشد جسمی و ذهنی، تفاوت‌های بسیاری با دانش آموزان دیگر دارند از همین رو نمی‌توان آن‌ها را در یک محیط کنار یکدیگر آموزش داد. با توجه به موارد گفته‌شده تصمیم بر آن شده است که دانش‌آموزان پایه ششم، فضایی جداگانه نسبت به سایر دانش‌آموزان داشته باشند تا هر دو دسته بتوانند در آرامش کامل و در محیطی بانشاط، آموزش‌های خود را فراگرفته و بی‌دغدغه درس بخوانند.

هنر در دبستان

کارگاه هنر

هنر، زمینه‌ساز خلاقیت افراد است مخصوصاً اگر از سنین پایین آغاز شود. ما در دبستان رهیار تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا دانش‌آموزان ما به‌غیراز تحصیل علم، با کمک کلاس‌های آموزشی هنر، تخیل خود را تقویت کنند، توانایی تفکر را بیاموزند، خلاقیتشان را بیش از گذشته به یادآورند و در مسیر رشد ذهنی گام‌هایی جدی‌تر بردارند. از همین رو یکی از مهم‌ترین فضاهایی که در دبستان رهیار تهیه و آماده‌شده است، کارگاه هنر است. در این کارگاه دانش آموزان در مقاطع مختلف با همراهی مدرس، با رشته‌های مختلف هنر آشنا می‌شوند، استعداد خود را می‌شناسند و یاد می‌گیرند چطور از آن برای رسیدن به خواست و اهداف خود استفاده نمایند.

یادگیری

مرکز یادگیری

این بخش شامل کلاس‌های درسی است که دانش آموزان هر مقطع را به‌صورت جداگانه در خود جای می‌دهد. در طراحی این بخش تلاش شده است که کیفیت حضور در کلاس برای دانش‌آموزان به حداکثر خود برسد. توجه به میز و نیمکت‌های استاندارد، کلاس‌های پرنور، چیدمان مناسب هر مقطع و... ازجمله مواردی هستند که در مرکز یادگیری به آن‌ها توجه شده است.

حیاط دبستان

حیاط با کف مناسب

سلامت جسمانی دانش‌آموزان به همان اندازه در اولویت ماست که سلامت ذهنی آن‌ها امری مهم محسوب می‌شود. از همین رو تلاش شده است محیط حیاط به‌گونه‌ای طراحی شود که دانش‌آموزان در زمان‌های استراحت و ساعات ورزشی، بدون مشکل بازی کنند، بدوند و ساعات ورزش را پشت سر بگذارند. کف حیاط دبستان رهیار با پوشش استاندارد پوشیده شده است و امنیت و سلامتی را برای دانش آموزان مقاطع مختلف، ایجاد می‌نماید.

خدمات دبستان رهیار

مشاوره
مشاوره
یکی از مهم‌ترین خدماتی که در دبستان رهیار مورد توجه است، خدمات مشاوره برای دانش‌آموزان و خانواده آن‌هاست. بروز چالش‌های متعدد لزوم یاری‌گرفتن از مشاور را برایمان روشن می‌کند. از همین رو ما در دبستان رهیار تلاش کرده‌ایم تا خدمات مشاوره را به بهترین شکل ممکن برای دانش‌آموزان خود فراهم آوریم.
فوق‌برنامه‌های دبستان رهیار
فوق‌برنامه‌های دبستان رهیار
ما در دبستان رهیار نیازهای کنونی جامعه را مورد توجه قرار می‌دهیم. در شرایط فعلی یادگیری کامپیوتر و زبان برای تک‌تک افراد امری بسیار مهم است. از همین رو با ارائه فوق‌برنامه‌های هدفمند، در تلاش هستیم که دانش‌آموزانمان را متناسب با نیاز زمانه پرورش دهیم و آن چیزی که در چارت درستی آموزش‌وپرورش نیست اما امری لازم است را در فوق‌برنامه‌ها ارائه کنیم.
مشاوره بهداشتی
مشاوره بهداشتی
توجه به بهداشت دانش‌آموزان و سلامتی جسمانی آنان امری بسیار خطیر است. با توجه به همین امر دبستان رهیار به ارائه مشاوره‌های بهداشتی دانش‌آموزان اهتمام ورزیده است و تلاش می‌کند سلامتی جسمانی دانش‌آموزان را به بهترین شکل ممکن، مورد توجه قرار دهد.