منوی دسته بندی

دبیرستان دوره‌ی دوم رهیار (شعبه‌ی پونک)

دبیرستان دوره‌ی دوم رهیار (شعبه‌ی پونک)

دبیرستان دوره‌ی دوم رهیار از شناخته‌شده‌ترین شعب مجتمع رهیار در سطح کشور بوده و به دلیل برنامه‌ها و فعالیت‌های این شعبه از شعب پیشگام در آموزش و پرورش تلقی می‌شوند. از جمله برنامه‌های راهبردی این دبیرستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 
1- برنامه‌ریزی و فعالیت‌های یاددهی–یادگیری
2- کلاس‌های آموزشی تکمیلی و فوق برنامه برای پایه چهارم و کنکور سراسری
3- برنامه‌های منظم برای اردوهای علمی، تفریحی و بازدیدهای علمی، تفریحی و فرهنگی که به طور معمول در هر سال تحصیلی ده دوره اردوی برنامه‌ریزی شده در این موسسه برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد. 
4- ساماندهی و برگزاری مسابقات ورزشی جام آسمان رهیار، که این مسابقات در رشته‌های مختلفی از جمله  والیبال، فوتسال، بدمینتون، پینگ‌پنگ، وسطی و بازی‌های فکری و رایانه‌ای با هدف تقویت کار گروهی انجام می‌گیرد. 
5- برپایی منظم جشن‌ها و مراسم‌ها با بهره‌گیری از خلاقیت دانش‌آموزان 
6- ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی به نوجوانان، بهره‌گیری از خدمات مرکز مشاوره و روانشناسی با برگزاری جلسات متعدد مشاوره بالینی با دانش‌آموزان و یا خانواده ایشان، جلسات متعدد توجیهی/ آموزشی/ هماهنگی با معلمان و همکاران مختلف و اجرای تست‌‌های روانشناسی در پایه‌های مختلف دبیرستان.   
7-    برنامه‌های منظم آموزش خانواده و ارتباط با اولیا، شامل برگزاری دوره‌ها و جلسات آموزش خانواده در طی سال تحصیلی با موضوعات مختلف روانشناسی رشد، بهداشت روانی، نحوه برخورد و تعامل با فرزندان، مسائل بلوغ، مسائل ناهنجاری‌های اجتماعی مرتبط با خانواده، خلاقیت، هوش هیجانی، تربیت فرزندان، پیگیری امور درسی فرزندان و … 
8-    مدیریت آموزشی از طریق ارائه‌ی کارنامه‌ی جامع فرهنگی، آموزشی و اجرایی که با عنوان طرح معین شناخته می‌شود. 
از آن جایی که در مقطع دوم متوسطه هدف گذاری‌ها به سمت موفقیت در کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه‌های معتبر خواهد بود، رهیار تلاش خواهد کرد با برنامه ریزی منظم، برگزاری آزمون های دوره‌ای هدفمند، از فرصت‌های آموزشی موجود نهایت استفاده را در این بخش داشته باشد. به گونه‌ای که ثمره فعالیت‌های مدیران، دبیران و کادر آموزشی این موسسه، همگام با تلاش مستمر دانش‌آموزان این موسسه موفقیت نزدیک به 100 درصدی این موسسه در پذیرش دانش‌آموزان در رشته‌ها و دانشگاه‌های تراز اول را در پی داشته است. 
مدیران این مجموعه تلاش داشته‌اند تا از نظر امکانات آزمایشگاهی تا حد ممکن همه امکانات را برای دانش‌آموزان فراهم کنند، آزمایشگاه‌های مجهز فیزیک، شیمی، ریاضی، لابراتوار مجهز آموزش زبان، کتابخانه و فضای مطالعه از دیگر امکانات این موسسه است که در اختیار همه دانش‌آموزان قرار گرفته است. دانش‌آموزان در صورت تمایل می‌توانند از برنامه تغذیه مجموعه استفاده کنند و در صورت عدم تمایل می‌توانند با استفاده از گرمکن‌های استاندارد به طور روزانه غذای خود را گرم و در زمان ناهار مصرف نمایند. در بخش تغذیه و سلف سرویس این موسسه تلاش شده است تا از خبره‌ترین نیروها و کارشناسان تغذیه در جهت بهبود کیفیت استفاده شود.

ما را در فضای مجازی دنبال کنید