منوی دسته بندی

فعالیت‌های فرهنگی

. اردوهای تفریحی :
برگزاری 3 اردوی تفریحی در طول سال تحصیلی با هدف تقویت مهارت‌های ارتباطی، تقویت همکاری و ایجاد شادی و نشاط بین دانش‌آموزان

. جشنواره‌ی یک روز با خانواده:

جشنواره یک روز با خانواده با هدف ایجاد محیطی شاد و دوستانه برای دانش آموزان و خانواده‌های آنها، تحکیم روابط خانواده‌ها در تعامل با یکدیگر، مشارکت اولیا با فرزندان در اجرای بازی‌های متنوع، وبه وجود آوردن فرصتی نو و متفاوت در فضای مدرسه برای دانش آموزان و خانواده‌ها، در یک روز جمعه و با حضور دانش آموزان و اولیایشان در پایه‌های اول تا ششم برگزار می گردد.

. پیاده روی خانوادگی:

هر سال پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته‌ی ورزش و تربیت بدنی و با هدف تحکیم روابط خانواده، روابط اولیا و دانش آموزان و مدرسه و همچنین توجه به ورزش و سلامتی خانواده، در یک جمعه از ماه مهر برگزار می گردد. ضمن این برنامه دانش آموزان تمامی پایه‌ها به همراه اولیای‌شان طبق یک قرار از پیش تعیین شده در فضای باز پارک حاضر می شوند و به همراه اولیای مدرسه ابتدا ورزش و سپس پیاده روی می کنند.

. جشن تولدهای فصلی:

جشن تولد فصلی با هدف گرامی داشتن سالروز تولد دانش آموزان و ایجاد شادی و نشاط در فضای مدرسه در هر فصل برگزار می گردد.

. شهرک رهیار:

اردوی شهرک رهیار هر ساله در اواسط بهمن ماه با هدف ایجاد بستری جهت تجربه‌ی مهارتهایی از زندگی، ایجاد محیط شاد و مفرح و تقویت روابط بین دانش آموزان و اولیای مدرسه، در مجتمع آموزشی رهیار برگزار می گردد.
ضمن این اردو دانش آموزان ابتدا به صورت دسته جمعی صبحانه میل می کنند، پس از آن در ورزشگاه به همراه معلمین ورزش و معلمین کلاس، ورزش می‌کنند و سپس در آمفی تئاتر مجتمع آموزشی رهیار حاضر می‌شوند و در 9 غرفه به فعالیت می‌پردازند .دانش آموزان ضمن حضور در یک محیط شاد و شوق انگیز مهارت‌هایی چون: درست کردن نیمرو، اتو و تا کردن لباس، نوشتن و پست کردن نامه، چاپ روی پارچه و آفرینش یک اثر هنری گروهی و فعالیتهایی ازین دست را تجربه می کنند. در پایان این فعالیت‌ها نیز بچه‌ها به ارزیابی می پردازند.

. برگزاری نمایشگاه کتاب:

با هدف ارتقای فرهنگ کتابخوانی و در جهت علاقمند کردن دانش آموزان به کتاب،هر سال در 2 الی 3 نوبت نمایشگاه کتاب در این واحد آموزشی برگزار می گردد تا فرصتی باشد برای اولیا و دانش آموزان جهت بازدید و خرید کتاب.


. برگزاری جشن‌ها و مراسم‌ها به مناسب‌های مختلف ازجمله جشن شکوفه ها،جشن الفبا، جشن یلدا، مراسم‌های مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.