معرفی پیش دبستان رهیار

پیش‌دبستانی را می‌توان نقطه آغازین رشد اجتماعی فرزندانمان بدانیم؛ شرایطی اگر به‌خوبی برای کودکانمان تدارک دیده شود، می‌تواند آنان را برای حضوری موفق در جامعه آماده نماید. پیش‌دبستانی رهیار بر اهمیت این رده سنی (5 سال تمام) به‌خوبی آگاه است و برای آماده‌سازی نوآموزان جهت حضور در فضاهایی خارج از فضای خانواده، برنامه‌ریزی‌های جدی دارد.
پیش‌دبستانی رهیار فرصت‌هایی برای کسب مهارت‌هایی مانند استقلال در انجام وظایف، خوب گوش دادن، مسئولیت‌پذیری، مهارت‌های زبانی، سوادآموزی، مهارت‌های حل مسئله، افزایش دایره لغات، مهارت‌های آغازین مربوط به الفبا، اعداد و کسب اطلاعات در مورد محیط روزمره و… را برای نوآموزان عزیز فراهم می‌کند تا فرزندانمان بتوانند خود را جهت ورود به دبستان آماده نمایند.

پیش دبستان رهیار

نقاط قوت واحد پیش‌دبستانی رهیار

توجه به‌سلامت جسمی و روانی نوآموزان ​

همواره در پیش‌دبستانی رهیار سلامتی جسمانی و روانی نوآموزان با برنامه‌ریزی‌های متعدد، موردتوجه است.

ایجاد فضای شاد برای نوآموزان

شادی، زمینه‌ساز رشد ذهنی نوآموزان است و می‌تواند سلامتی روانی و افزایش ظرفیت‌های ذهنی را برایشان ایجاد نماید

توجه به تفاوت‌های فردی نوآموزان

به‌خوبی می‌دانیم نوآموزان ما ازنظر روحی و جسمی تفاوت‌های اساسی باهم دارند. ما به این تفاوت‌ها احترام می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم نوآموزانمان را بر اساس توانمندی‌ها، استعدادها، نیازها و آرزوهای خاص خود مورد ارزیابی قرارداده و برایشان برنامه‌ریزی کنیم.

مشاهده و ارزیابی دقیق فعالیت‌های نوآموزان

هیچ‌یک از فعالیت‌های نوآموزان بی‌ارزش نیست و بایستی تمامی آن‌ها را با جزئیات موردبررسی قرارداد تا با شناخت دقیق آن‌ها، بتوان برای آینده نوآموزان برنامه‌ریزی کرد.

آموزش غیرمستقیم

نوآموزان ما مانند بزرگ‌سالان نیستند که بتوان به‌صورت مستقیم آموزش ببینند. برای آن‌که آن‌ها بتوانند به‌درستی مفاهیم آموزشی را درک کنند، روش‌های متعددی ازجمله بازی و ساخت کاردستی را به کار بسته‌ایم تا مفاهیم ارزشمند را راحت‌تر به آنان آموزش دهیم.

برگزاری جلسات آموزش خانواده

بپذیریم که آموزش به والدین امری بسیار مهم است. آموزش‌هایی که می‌تواند زمینه‌ساز ارتباط بهتر والدین و فرزندان شود و درنهایت کمک کند نوآموزان بتوانند محیط امن خانواده را به‌خوبی تجربه کنند.

ارتباط مستمر با اولیا ​

ما بر آنیم تا با ارتباط مستمر و پایدار با اولیا، به‌درستی شرایط هر یک از نوآموزان را موردبررسی قرارداده و با ایجاد هماهنگی میان پیش‌دبستانی و اولیا، شرایطی ایجاد نماییم که درنهایت به سود نوآموزان عزیز باشد.

آمادگی برای ورود به دبستان

حضور در دبستان با شرایط ویژه خود، نیاز به آمادگی دارد. نوآموزان نمی‌توانند بدون آموزش به‌درستی بر سر کلاس درس حاضر شوند و به‌خوبی آنچه معلمین می‌گویند را درک نمایند. پس یکی از مهم‌ترین وظایف ما آن است که نوآموزانمان را برای ورود به دبستان آماده‌ سازیم.

فعالیت‌های تکمیلی پیش دبستان رهیار

کلاس موسیقی

باور داریم که موسیقی می‌تواند مهارت‌های شناختی، کلامی، حسی حرکتی، تفکر انتزاعی و… را در نوآموزان تقویت کند. همچنین تقویت قدرت تخیل مسیر زیستی آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده و کمک می‌کند روند رشدشان با شرایطی متفاوت، طی شود. به همین دلیل است که پیش‌دبستانی رهیار با اساتید باتجربه در حوزه آموزش موسیقی به کودکان، همکاری کرده و تلاش می‌کند دو جلسه در هفته، با کمک سازهای مختلف موسیقی و آشنایی با ریتم و نت، مهارت‌های مورد نیاز جهت نواختن ساز را به نوآموزان آموزش دهد.

آموزش زبان انگیلیسی

با توجه به اهمیت آموزش مستمر زبان انگلیسی برای نوآموزان، مجتمع آموزشی رهیار، این زبان را به طور مستمر در برنامه هفتگی گنجانده است. این آموزش‌ها برای نوآموزان شامل یادگیری کلمات انگلیسی افزایش دایره لغات آن‌ها، یادگیری مکالمات ابتدایی و کوتاه، درک مفاهیم انگلیسی، یادگیری حروف الفبا و اعداد انگلیسی و… است. از مهم‌ترین ویژگی‌های آموزش زبان به نوآموزان، می‌توان به مستمر بودن آموزش، بهره‌گیری از مدرسین مجرب و با تجربه در حوزه آموزش زبان به کودکان، استفاده از روش‌های نوین آموزشی، استفاده از کتب متناسب با سن نوآموزان و… اشاره کرد.

کلاس ژیمناستیک

یکی از فاکتورهای رشد جسمانی نوآموزان، تقویت مهارت‌های حسی و حرکتی است که در این مسیر، ورزش‌های مناسب و استاندارد می‌توانند نقشی کلیدی ایفا نمایند. فراموش نکنیم اگر کودکان در زمان مناسب، نتوانند این مهارت را تقویت کنند، شرایط برای ادامه مسیر رشد آن‌ها با چالش‌های جدی روبه‌رو می‌شود.

با توجه به اهمیت موارد گفته شده، مجتمع آموزشی رهیار، سه جلسه تخصصی آموزش ژیمناستیک در هفته را برای نوآموزان برنامه‌ریزی کرده است تا آن‌ها بتوانند حین آموزش، مهارت حسی و حرکتی خود را تقویت نمایند.

آموزش‌ها

پیش‌دبستانی رهیار آموزش‌های پایه‌ای متعددی جهت رشد روانی و جسمی دانش آموزان در نظر گرفته است. مواردی از آن‌ها چون آموزش زبان انگلیسی و آموزش ژیمناستیک پیش‌تر ذکر شده است. سایر آموزش‌ها شامل آموزش جهت تقویت مهارت‌های شناختی، کلامی، خودیاری، ارتباطی-اجتماعی، حسی-حرکتی و فراشناختی، آموزش‌های مفاهیم اولیه شامل ریاضی، مفاهیم اولیه علوم، زبان‌آموزی، کارگاه شادی، آمادگی برای نوشتن، تحقیق، مهارت زندگی، آزمایش، کاردستی، نقاشی، بازی، داستان، بحث و گفتگو، نشست کلاسی و… در برنامه‌ریزی‌های رهیار نقشی کلیدی دارند.

امکانات ویژه پیش دبستانی رهیار

این برنامه‌ها شامل مناسبت‌هایی مانند شب یلدا، نوروز، اعیاد مذهبی و … می‌شوند.

در هر فصل، جشن تولد همگانی برای متولدین آن فصل برگزار می‌گردد.

کتاب و کتابخوانی: همزمان با روز کتاب و کتابخوانی نمایشگاهی در مدرسه دایر شده و نوآموزان می‌توانند کتاب‌هایی را نیز به مدرسه اهدا نمایند.

در طول سال تحصیلی روزهایی در نظر گرفته می‌شود تا نوآموزان اسباب بازی‌های دلخواه خود را به مدرسه آورده و به بازی‌های گروهی بپردازند.

این کارگاه هر هفته با موضوعات مختلفی همچون آشپزی، حباب، نقاشی در فضای باز، سفالگری، نانوایی و … با هدف توانمند کردن نوآموزان در کسب مهارت‌های مختلف و ایجاد فضای شاد و جذاب و ارضای نیاز به تفریح نوآموزان برگزار می‌گردد.

امکان برگزاری کلاس‌های مجازی با بهترین کیفیت از طریق سامانه LMS

جهت اطمینان از سلامت جسمانی نوآموزان معاینات مختلفی در طول سال تحصیلی توسط پزشک انجام می‌گردد و نتایج حاصله به اطلاع اولیا رسانده می‌شود.

در هر سال تحصیلی دو جشن یادگیری با هدف ایجاد انگیزه برای یادگیری و تقدیر از تلاش نوآموزان در فرآیند یادگیری برگزار می‌گردد. از جمله موضوعات این جشن‌ها شامل مواردی چون کسب مهارت‌های خودیاری، جشن اعداد و … می‌باشد.

در پایان سال تحصیلی نمایشگاهی از فعالیت‌های نوآموزان جهت بازدید اولیا برگزار می‌گردد.

در طول سال تحصیلی هفت اردو برای نوآموزان در نظر گرفته شده است که شامل اردوهای تفریحی و آموزشی می‌باشند که با هدف تقویت مهارت‌های اجتماعی و افزایش آگاهی‌های نوآموزان در زمینه های مرتبط برگزار می‌گردند

امکان به اشتراک‌گذاری تصویر برای همه نوآموزان در کلاس‌های مجازی

مراحل ثبت‌نام نوآموزان در پیش‌دبستانی رهیار

  • پیش ثبت‌نام اینترنتی
  • مصاحبه با اولیا
  • برگزاری آزمون ورودی با کودک
  • ثبت‌نام قطعی