منوی دسته بندی

پیش دبستان رهیار

… معرفی پیش دبستان رهیار …

 

پیش دبستان رهیار از سال 1392، به عنوان واحدی مستقل، شروع به فعالیت کرد. این واحد آموزشی با هدف آماده کردن نوآموزان برای حضور در دبستان و تقویت مهارت های مختلف (شناختی، ارتباطی-اجتماعی، کلامی، خودیاری، حسی-حرکتی)، آموزش های متنوع و جذابی را با توجه به رویکردهای مدرسه ی کیفی،ارائه می دهد و فرصت یادگیری و اکتشاف را بری همه ی نوآموزان فراهم می کند.

 

… فعالیت‌های تکمیلی پیش دبستان رهیار …

آموزش موسیقی

با توجه به تأثیرات مثبت آموزش موسیقی در سلامت روانی نوآموزان و تقویت مهارت‌های شناختی، کلامی، حسی حرکتی، تقویت تفکر انتزاعی و … تعداد دو زنگ در هفته به این موضوع اختصاص پیدا کرده است که نوآموزان با سازهای مختلف، نت‌های موسیقی و … آشنا شده‌اند و مهارت‌های اولیه برای ساز زدن را کسب می نمایند.

با توجه به مؤثر بودن آموزش مستمر زبان انگلیسی این زنگ هرروز در برنامه هفتگی گنجانده شده است و اهداف مختلفی چون یادگیری کلمات انگلیسی، انجام مکالمه‌های کوتاه، توانایی درک مطلب مفاهیم انگلیسی، آشنایی با حروف الفبا و اعداد را دنبال می‌نماید.

آموزش زبان انگلیسی

ژیمناستیک

در جهت تقویت مهارت‌های حسی حرکتی بر تأثیر مثبت ورزش در سلامت جسمانی نوآموزان تعداد سه زنگ در هفته به آموزش ورزش ژیمناستیک اختصاص پیدا کرده است.

کلاس های آموزش آنلاین در پیش دبستان رهیاراز طریق سامانه LMS برگزار می گردد.

آموزش آنلاین

جشن‌ها و مراسم‌ها

مناسبت‌های ملی و مذهبی: این برنامه‌ها شامل مناسبت‌هایی مانند شب یلدا، نوروز، اعیاد مذهبی و … می‌شوند.

جشن تولد فصلی: در هر فصل، جشن تولد همگانی برای متولدین آن فصل برگزار می‌گردد.

جشن‌های یادگیری: در هر سال تحصیلی دو جشن یادگیری با هدف ایجاد انگیزه برای یادگیری و تقدیر از تلاش نوآموزان در فرآیند یادگیری برگزار می‌گردد. از جمله موضوعات این جشن‌ها شامل مواردی چون کسب مهارت‌های خودیاری، جشن اعداد و … می‌باشد.

معاینات پزشکی: جهت اطمینان از سلامت جسمانی نوآموزان معاینات مختلفی در طول سال تحصیلی توسط پزشک انجام می‌گردد و نتایج حاصله به اطلاع اولیا رسانده می‌شود.

جشنواره‌ها: کتاب و کتابخوانی: همزمان با روز کتاب و کتابخوانی نمایشگاهی در مدرسه دایر شده و نوآموزان می‌توانند کتاب‌هایی را نیز به مدرسه اهدا نمایند.

دستاوردها: در پایان سال تحصیلی نمایشگاهی از فعالیت‌های نوآموزان جهت بازدید اولیا برگزار می‌گردد.

اسباب بازی: در طول سال تحصیلی روزهایی در نظر گرفته می‌شود تا نوآموزان اسباب بازی‌های دلخواه خود را به مدرسه آورده و به بازی‌های گروهی بپردازند.

کارگاه شادی: این کارگاه هر هفته با موضوعات مختلفی همچون آشپزی، حباب، نقاشی در فضای باز، سفالگری، نانوایی و … با هدف توانمند کردن نوآموزان در کسب مهارت‌های مختلف و ایجاد فضای شاد و جذاب و ارضای نیاز به تفریح نوآموزان برگزار می‌گردد.

اردوها و بازدیدها: در طول سال تحصیلی هفت اردو برای نوآموزان در نظر گرفته شده است که شامل اردوهای تفریحی و آموزشی می‌باشند که با هدف تقویت مهارت‌های اجتماعی و افزایش آگاهی‌های نوآموزان در زمینه های مرتبط برگزار می‌گردند.

 

مشاوره و روانشناسی پیش دبستان رهیار

... ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید ...