منوی دسته بندی

کلاس‌های آموزش دروس تکمیلی

در راستای ایجاد فرصت‌ها و زیرساخت­‌های موردنیاز برای پرورش استعدادهای مختلف دانش­‌آموزان، نیاز به همنوایی آموزش با زمینه های مختلف رشد سریع تکنولوژی در دنیای امروز و همچنین تلطیف فضای آموزش کتب درسی و به منظور تکمیل برنامه ریزی درسی نظام رسمی آموزش و پرورش، دروس تکمیلی را در برنامه ریزی درسی مدنظر قرار داده‌ایم. این دروس شامل عناوین زیر می باشند:

. آوا و حرکت:

با توجه به اینکه هوش موسیقی‌ایی یکی از هوش‌های چندگانه می‌باشد، آموزش هدفمند در این حوزه در دبستان رهیار مورد توجه بوده است. در دبستان رهیار (شعبه‌ی عدل)، درک و دریافت ریتم، شناخت زیر و بمی اصوات، توانایی برای همراهی در کارگروهی از طریق فعالیت سازی و یا خواندن، حرکت هماهنگ با ریتم وایجاد صوت و ریتم به وسیله بدن(دست زدن،پاکوبیدن و تبدیل آنها به یک دور ریتمی حرکتی خلاقانه)، دربرگیرنده ی آموزش در حوزه‌ی موسیقی می باشند.

. هنر و خلاقیت:

کارگاه هنر و خلاقيت دبستان رهیار با دارا بودن امكانات و تجهیزات آموزشی، ايمنی، بهداشتی در خدمت دانش‌آموزان می‌باشد تا دانش‌‌آموز و مربی فارغ از هر گونه نگرانی و کمبود به فعالیت بپردازند. آموزش در کارگاه دانش‌‌آموز محور است، یعنی بر فعالیت دانش‌‌آموز تمرکز دارد . در این شیوه مربی شرایطی را فراهم می آورد تا دانش‌‌آموز با به کارگیری توانایی های حسی و حرکتی و قدرت تخیل خود و با استفاده از وسایل و ابزارهای هنری که در اختیارش قرار می گیرد، اثری بدیع به وجود آورد. آموزش در کارگاه بر مبنای تلفیق رشته‌های هنری (از جمله طراحی، نقاشی، کلاژ، چاپ، کاردستی…) می‌باشد. این مجموعه فعالیت ها بر اساس توانایی ها و استعدادهای منطبق با شرايط بر گروه سنی دانش‌‌آموزان به گونه ای سازماندهی شده اند که در نهایت رشد ذهنی و عاطفی و اجتماعی و اخلاقی دانش آموز را در پی داشته باشد. دربرنامه درسی هفتگی دانش آموزان پایه های اول تا ششم، دوزنگ به درس هنر و خلاقیت اختصاص داده شده است.

. کامپیوتر:

با هدف آشنایی دانش آموزان با مهارت‌های عمومی و تخصصی کامپیوتر که لازمه ی زندگی امروزه می باشد ،دانش آموزان پایه‌های چهارم تا ششم دو زنگ در هفته را به فراگیری مهارت کار با کامپیوتر می‌پردازند. علوم کامپیور (الگوریتم و برنامه نویسی با scratch) word ، powerpoint و photoshop از جمله سرفصل‌های آموزشی این درس می‌باشند.

. زبان انگلیسی:

در دبستان رهیار زبان انگلیسی 4 روز در هفته در برنامه آموزشی دانش‌آموزان قرار دارد و در هر پایه تحصیلی دانش آموزان در سه سطح آموزشی به فراگیری زبان انگلیسی می‌پردازند. بهره گیری از معلمین مجرب و متخصص و سیستم‌های نوین فراگیری زبان انگلیسی زیر نظر کانون زبان رهیار، از ویژگی‌های کلاس‌های زبان انگلیسی در دبستان رهیار می باشد.

. مرکز یادگیری:

دبستان رهیار با در اختیار داشتن مرکز یادگیری، فضای مناسبی برای تدریس به روش های نوين به وجود آورده است. دسترسی دانش آموزان و آموزگاران به ابزارهای کمک آموزشی (وسایل و مواد آزمایشگاهی، کیت های آموزشی، پوسترها، چارت ها، نقشه ها و فیلم های آموزشی) در ارتقای سطح کیفی آموزش در این مدرسه نقش مؤثری دارند. دانش آموزان در این مرکز لذت پژوهش گری را درک می کنند تا جامعه ی فردا نظاره گر شکوفایی خلاقیت علمی آن ها باشد؛ دانش آموز با انجام آزمایش ها و کسب تجارب علمی اُلفتی با علوم مختلف پیدا می کند که با روش‌های سنتی دست یافتنی نیستند. آموزش در مرکز یادگیری دانش‌آموز محور است که با تأمین نیازهای روانی و امکانات ابزاری برای دانش آموز، او را برای یادگیری از طریق تجربه و عمل یاری می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.